CRM 3D BODY SCAN

Body skenování je systém, který umožňuje změřit vaši postavu bez fyzického kontaktu a může navrhnout optimální ergonomické 

polohy na vašem kole. Body scanning CRM se skládá z laserového modulu a speciálního PC programu pro optimalizaci vašeho posedu na kole.

Proč využít skenování postavy?

Už jste se určitě setkali s problémem posedu na kole. Často se vám stává po dlouhé cestě, že se objevují bolesti zad, krku, sedacích ploch. Cítíte, že vám kolo nejede a nemá možnost se svévolně pohybovat vpřed. Mnoho lidí vám na to jen řekne: „Člověk si v průběhu času zvykne". Nebo vás napadne: "Copak jsem se tak unáhlil s výběrem velikost kolai?“ Prvotní problémem je, že se sériové kolo neshoduje s postavením vašeho těla. Jízda na kole by měla být zábava, umožňující maximální využití vašich schopností.

 

REZERVOVAT SVŮJ 3D BODY SCAN

Body skenování bylo z těchto důvodů vyvinuto ve spolupráci s ortopedy, fyzioterapeuty, profi cyklisty, biomechanickými inženýry a samozřejmě výrobci jízdních kol. Měření probíhá ve dvou fázích:

  • Nejprve zjistíme skenovacím systémem důležité údaje o postavě jezdce. Program vyhodnotí optimální rozměry výšky sedla, středopřední pozice sedla, délku horní rámové trubky a představce, výšku řidítek vůči sedlu.

  • V druhé fázi podle geometrie kola doladíme délku představce, offset sedlové trubky, pozici sedla. Přizpůsobíme kolo správnému nastavení.

To vše vám nezabere více než hodinu času a vaše kolo bude pro vás perfektně odladěné. Vyšetření a nastavení posedu není ani finančně náročné. Pokud si v naší prodejně zakoupíte vybrané jízdní kolo, získáte tuto diagnostiku ZCELA ZDARMA

Jízdní kolo vyladěné a upravené přesně pro vaši tělesnou stavbu zvýší vaši sílu a zároveň snižuje zdravotní rizika. Proto doporučujeme nastavit ergonomii posedu na vašem kole co nejpřesněji, a to na základě správné analýzy vašich individuálních biometrických údajů a optimálního výběru kola.

VÝŠKA SEDLA

Všechno začíná měřením správné výšky sedla. Měření se provádí od středu šroubu kliky po horní okraj sedla.

SEDLO OFFSET

Rozdíl pozice sedla a polohy středu, nebo offset pozice je rozhodující pro dobrý pocit a sílu při šlapání. Posun sedla se měří svisle od středu klik na přední části sedla.

VZDÁLENOST SEDLO – ŘÍDÍTKA

Správná vzdálenost mezi sedlem a řídítky bude záviset na délce horní části těla a polohy sedla. Je to měřeno od předního konce sedla k úchopu rukojeti. Tato vzdálenost se často určuje výběrem velikosti rámu kola. 

VÝŠKA ŘIDÍTEK

Výška řídítek je upravena vzhledem k výšce sedla. Řešíme 3 základní pozice: komfortní, sportovní a závodní, samozřejmě s mnoha pozicemi mezi nimi. Tyto tři polohy sedla vždy odpovídají zvolené kategorii jízdního kola. Výška řidítek je měřena s úpravou měřidla. 

VÝŠKA RÁMU

Pro správný posez jsou nejdůležitější tři kontaktní místa, kde se dotýkáte kola a podle jejich analýzy se vybírá optimální velikost.

DÉLKY KLIK

Delší kliky v podstatě znamenají přenesení většího točivého momentu na spodní ložiska. Rozdíl mezi 175 mm a 177.5 mm znamená přibližně o 1,5% navýšení točivého momentu. To naznačuje, že delší kliky = větší účinnost, což je v podstatě správné. Fyzické schopnosti cyklisty a jeho délka nohou musí být ale v rovnováze. U horských kol je světlá výška faktor, který je důvodem, proč jsou kliky o délce max. 175 mm. Standardní délka kliky trekkingových a městských kol je 170 mm. V tomto případě je faktor efektivity méně důležitější než komfort. Vrcholová závodní cyklista má mnohem náročenější požadavky.

POSED

Každému cyklistovi vyhovuje jiný posed. Například: pokud jezdíte ve městě, potřebujete hlavně pohodlný posed, který vám umožní dobrý rozhled a snadný výstup a nástup na kolo. V porovnání se závodním posedem, který preferuje vysokou frekvenci šlapání a efektivnost pohybu.

REZERVOVAT SVŮJ 3D BODY SCAN

Cena kompletní analýzy BODY SCANNING CRM: 2490 Kč
Pokud máte zájem o provedení BODY SCANU, využijte náš rezervační systém, nebo nás kontaktujte a domluvte si s námi přesný čas, abychom se vám mohli maximálně věnovat.

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení