Značka s tradicí - ORBEA

Vznik značky Orbea se datuje k roku 1840. Původně vznikla jako zbrojařská firma, vyrábějící revolvery, kterou založili tři bratři v polovině devatenáctého století ve španělském městě Eibar. Téměř po uplynutí celého století se roku 1930 začala postupně specializovat na výrobu a vývoj jízdních kol. Ten samý rok dostala značka Orbea ocenění na Tour de France jako přední cyklistická značka zvolená veřejností.

Na konci občanské války ve Španělsku Orbea dokázala vyprodukovat přes 50 000 kol za rok.

Dalším velkým krokem byl pro Orbeu vývoj rekreačních kol v letech 1969-1982. Koncem tohoto období se Orbea začala vracet od rekreačních zpět ke kolům pro silniční a cyklokrosové závodní účely. Tento krok byl v její historii jedním z nejzásadnějších a odstartoval éru úspěšnosti.

Snímek1

Průlomový byl podpis smlouvy s vítězem Tour de France Pedrem Delgadem roku 1985, který vyhrál za tým Orbea prestižní silniční závod Vuelta España.

Koncem 80. let přišel nový projekt založený na vzestupu popularity horských kol.

V roce 2003 přišla Orbea s prvním karbonovým silničním kolem Orca, jehož úspěch pokračuje po mnoha vývojích a modernizacích až do současnosti a své označení si tento model zachoval.

Jména jako Iban Mayo nebo Samuel Sánchez byla pravidelně viděna na stupních vítězů nejprestižnějších silničních závodů světa spolu s koly Orbea.

Jedním z nejúspěšnějších období byly Olympijské hry roku 2008 v Pekingu, kdy Samuel Sánchez vyhrál v silničním závodě, Julien Absalon v disciplíně XCO horských kol a druhý za ním byl Jean Christophe Peraud. Všichni na kolech Orbea.

 Snímek2

Nejúspěšnější ženou využívající kola Orbea je nepochybně Catharine Pendrel, mnohonásobná vítězka závodů světového poháru a mistrině světa v horských kolech.

Značka Orbea se může pyšnit i vítězstvím na slavném Hawajském Ironmanovi a to díky legendě tohoto sportu, Craigu Alexandrovi.

V současnosti se Orbea věnuje všem typům kol, od moderních dětských kol přes komfortní městská a rekreační kola až po špičková závodní kola všech kategorií – silniční, triatlonová a horská. Nezapomíná ani na elektrokola.

 

 Aktuální nabídku kol skladem u nás na prodejně naleznete ZDE