SPORTOVCI POZOR!!!

SPORTOVCI!                                                                                 

Chystáme pro Vás pravidelné články na stále probíraná a aktuální témata ohledně stravování.

 

Pro koho budou určeny?

Určitě se nebudou týkat pouze vrcholových sportovců nebo vysoce aktivních lidí, ale budeme se je snažit psát pro všechny lidi, sportující rekreačně, závodící nebo ty, kteří začít chtějí, ale i pro všechny, co chtějí udělat něco pro sebe a především své tělo.

Jaký bude obsah?

Bude rozčleněn do několika částí, aby si každý našel to své, co ho zajímá nebo kde potřebuje doplnit znalosti.

Najdete v nich informace o makronutrientech - sacharidech, proteinech a lipidech, kde se seznámíme na úvod s těmito složkami, které jsou základním pilířem pro pochopení všech souvislostí ve stravě, později si je probereme trochu hlouběji.

Další témata budou věnována mikronutrientům – neméně důležitým složkám stravy, které velice úzce souvisí s výše zmíněnými makronutrienty, hrají významnou roli v těle pro fungování imunitního systému, při únavě i výkonnosti. Patří sem všechny vitamíny a minerální látky.

Třetí skupina článků bude cílena na praktické využití znalostí v běžném a sportovním životě – co funguje, co nefunguje, mýty o stravě, jak by to tedy mělo vypadat, na co si dát pozor atd.

V každém článku naleznete vysvětlení daného pojmu, praktické využití, pohled na věc ze zkušeností sportovce, příklady stravy a nějakou zajímavost.

Pokud v článku nenajdete odpověď na svou otázku nebo téma, které Vás zajímá, nebojte se nám dát zpětnou vazbu, zeptat se na Facebooku nebo napsat mail, pokud by dotazů na podobné téma bylo více, budeme se snažit zpracovat samostatný článek, kde Vám na dotazy rádi odpovíme a vše vysvětlíme.

Kde články naleznete?

Na Facebooku a na webových stránkách bikerun.cz

 

Za tým Polanský bikerun

Bc. Eva Štěpanovská