ORBEA - SILNIČNÍ KOLA

 

Orbea se silničním kolů věnuje od svých počátků. Největší průlomové období zažila v 80. letech 20. století. Tým Orbea se tehdy účastnil jednoho z nejprestižnějších silničních závodů - Vuelta España a její svěřenec Pedro Delgado dokázal tento závod v roce 1985 vyhrát.

Roku 2003 Orbea zařadila do své nabídky první karbonové kolo Orca. To sklidilo ohromný úspěch a jeho označení zůstalo zachované až do současnosti.

Stejně jako u horských kol je u karbonových rámů využívána technologie Monoque, která představuje nejvyspělejší uhlíkovou konstrukci současnosti a zaručí maximální tuhost a spolehlivost.

Záběr silničních kol je opravdu široký. Vybere si skromný rekreační jezdec, cyklokrosař i opravdu náročný závodník, který ocení elektronické osazení, vyšší ráfky, kotoučové brzdy a aerodynamiku.

TERRA – pokud hledáte rychlé kolo, se kterým se nemusíte bát na štěrk a bláto, ale zároveň neztratíte výhody silničního kola, Terra bude to pravé. Vybírat lze od základních modelů, kterými lehce překonáte polní cesty za domem a užijete si dostatečné pohodlí na silnici, po špičkový cyklokrosový model s karbonovými koly a komponenty určený pro závodní tratě, kde se jistě neztratí.

J124TTCC-GV-SIDE-TERRA_M10_D

AVANT – sportovní model silničního kola, který je určen pro cyklistické nadšence a hobby závodníky, chtějící si užít dlouhé pohodlné trasy na kvalitním kole. Vybírat lze ze základních kol na odlehčeném hliníkovém rámu či karbonových rámů. Různé možnosti osazení včetně Dura Ace Di2, mechanických i hydraulických kotoučových brzd a různých zapletených kol.

J109TTCC-B3-SIDE-AVANT_M10iTEAM_D_19_

ORCA – legendární závodní model silničního kola s jednou z nejdelších tradic. Oproti Avantu se liší geometrií stavby rámu, která je určena pro větší rychlost a tuhost. Tento rám je stavěn tak, aby vydržel i největší zátěž v těch nejtěžších stoupáních, ale i hladké sjezdy bez vibrací. Samozřejmostí jsou elektronické sady řazení, kvalitní brzdy a nejlehčí zapletená kola. Orca je jistě jasnou volbou pro nejnáročnější jezdce, kteří mají vysoké požadavky a očekávání.

J144TTCC-AT-SIDE-ORCA_M10iLTD_D

ORCA AERO – ultra rychlé silniční kolo pro maximální aerodynamiku. Jak uvádí sama Orbea na svých stránkách, toto kolo „podvádí vítr, zatím co se ostatní skrývají za zády“. Širší otvor pro vidlici dle nových předpisů UCI reguluje tlak vzduchu a snižuje odpor. Oválný tvar rámu snižuje turbulence vzduchu a zajišťuje absorpci nežádoucích vibrací. Sedlový zámek umožňuje velký rozsah poloh sedla. Výjimkou nejsou ani integrovaná řídítka. Opět zle vybírat z velké škály možností výbavy.

J157TTCC-AM-SIDE-ORCA_AERO_M10iTEAM_D