ORBEA - HORSKÁ KOLA

Orbea se horskými koly zabývá již od konce 80. let, kdy přišla první vlna velké poptávky v souvislosti s prvními závody v této disciplíně. Prošla spoustou inovací, které měly mezi závodníky vždy úspěch. Na kolech závodili osobnosti světové cyklistiky jako je Julien Absalon, Catherin Pendrel nebo Victor Koretzky a nasbírali nespočet úspěchů. Výjimkou není olympijské zlato, stříbro a spousta pódiových umístění na světových pohárech.

V nabídce naleznete široké spektrum typů rámů a velikostí. Karbonové rámy jsou vyvinuty technologií Monoque, která představuje nejvyspělejší uhlíkovou konstrukci. Lze vybírat z velké škály výbavy Shimano a Sram včetně XTR a XX1. Samozřejmostí jsou také různé barevné varianty a vlastní design pomocí programu MyO. 

MX – základní model horských kol určených pro náročné dětské uživatele a méně náročné dospělé. Všechna kola mají odlehčený hliníkový rám, hydraulické brzdy a samozřejmostí je i vnitřní vedení bowdenů. Tato kola jsou vhodná pro ty, kteří začínají. Nejmenší kola jsou ve velikosti 20“ a nejvyšší modely lze vybrat ve velikostech kol 27,5“ nebo 29“.

mx

ALMA – nejrychlejší a nejlehčí kolo na pevném rámu s možností i pevné vidlice. Nechybí pevná osa a vyvinutá geometrie World Cup uzpůsobená, co nejmenším ztrátám energie při šlapání. Alma je dostupná jak na 27,5“, tak na 29“ kolech a je předurčena pro náročné uživatele požadující tuhý rychlý rám.

ALMA

OIZ – nejrychlejší model z řady celoodpružených kol určený na XC tratě, ale i technicky náročné maratony. Zdvih vidlice je 100 mm pro minimální ztráty energie při šlapání do kopce. Opět je možnost kol 27,5“ nebo 29“ v karbonové či hliníkové verzi.

oiz

LAUFEY – progresivnější kolo vybavené 130 mm vidlicí pro větší komfort na pevném hliníkovém rámu s geometrií přizpůsobenou trailovému ježdění. Kolo je standardně vybaveno zapletenými koly 27,5“+, což znamená širší a pohodlnější pláště.

laufey

OCCAM TR – celoodpružené kolo umožňující agresivnější jízdu na trailových tratích díky zdvihu 130mm vidlice, 120 mm zadní stavby a širším ráfkům ve verzi 27,5“+ nebo 27,5“x 3.0 /29“x 2.4. Occam TR je vhodný díky svým vlastnostem i do lehkého bláta, sněhu a písku. Vybírat lze z hliníkového nebo karbonového rámu. Další vlastností předbíhající konkurenci je otočný bod UFO na zadní stavbě zajišťující perfektní kopírování terénu bez zbytečných otřesů.

occam tr

OCCAM AM – obdoba verze TR s vyššími zdvihy – 150 mm na vidlici a 150 mm na zadní stavbě s technologií UFO pro ještě lepší tlumení otřesů a náročnější trailové ježdění. V hliníkové a karbonové verzi na kolech 27,5“ pro lepší ovladatelnost.

occam am

RALLON – horské kolo pro nejnáročnější jezdce do těžkého terénu. Geometrie rámu je oproti Occamu ještě více snížena pro vyšší stabilitu a optimální rozložení váhy. Uchycení tlumiče je rovněž přizpůsobeno, co nejmenším ztrátám energie a zároveň zajištění maximálního komfortu. Samozřejmostí jsou kola 27,5“.

rallon